बालदिवसमा बालश्रमिक बालकलाई खाद्यान्न तथा शैक्षिक सामाग्री वितरण

  ।   २०७८ भाद्र २९, मंगलवार २०:११

नेपालगञ्ज । बाँके युनेस्को क्लबले ५७ औं राष्ट्रिय बाल दिवसको अवसरमा नेपालगञ्ज र डुडुवाका बालश्रमिक बालकहरुलाई राहातस्वरुप मंगलवार खाद्यान्न र शैक्षिक सामाग्री वितरण गरेको छ ।

विश्व शिक्षाको सहयोग र नेपालगञ्ज उपमहानगरको समन्वयमा क्लबले सञ्चालन गरेको सक्रिय परियोजना अन्तर्गत घट्ना व्यवस्थापन गरिएका अति विपन्न तथा जोखिममा रहेका नेपालगञ्ज र डुडुवाका ९ जना बालश्रमिकलाई खाद्यान्न र शैक्षिक सामाग्री वितरण गरिएको हो ।

आर्थिक अभावले नेपालगञ्ज उपमहानगर र डुडुवा गाउँपालिकामा रहेका इट्टा भट्टामा काम गर्ने बालश्रमिकहरुलाई जिविकोपार्जन र शिक्षाका लागि सहजता होस भने खाद्यान्न तथा शैक्षिक सामाग्री वितरण गरिएको क्लबका प्रमुख संरक्षक प्रवेज अली सिद्दिकीले बताउनुभयो ।

क्लबको कार्यालयमा आयोजना गरिएको एक कार्यक्रममा क्लबका अध्यक्ष राजेन्द्र चौधरी, कार्यसमिति सदस्य फिरदौस जहाँ, कार्यकारी निर्देशक रवि तुलाधर लगायतले बालश्रमिकहरुलाई खाद्यान्न र शैक्षिक सामाग्री वितरण गर्नुभयो । सो अवसरमा बोल्दै क्लबका अध्यक्ष राजेन्द्र चौधरीले यो राहात बालश्रम अन्त्य गर्नका लागि वितरण गरिएको जनाउँदै आफ्ना बालबालिकालाई बालश्रममा नलगाउन अभिभावकसंग आग्रह गर्नुभयो ।

उहाँले बालबालिकाको पढ्ने उमेरमा उनिहरुलाई विद्यालय पठाउनु पर्ने कुरामा जोड दिंदै घरको आर्थिक जोहो अभिभावकले गर्नुपर्ने बताउनुभयो । सो कार्यक्रममा डीटीएचले प्राविधिक सहयोग गरेको कार्यकारी निर्देशक रवि तुलाधरले बताउनुभयो ।

खाद्यान्न तथा शैक्षिक सामाग्री वितरण कार्यक्रममा सक्रिय परियोजनाका अधिकृत गुलाम गौस र अन्य कर्मचारीहरुको पनि सहभागिता रहेको थियो । उक्त परियोजना मार्फत नेपालगञ्ज र सो वरिपरिका इट्टा भट्टामा सानै उमेरदेखि काम गरिरहेका बालबालिकालाई बालश्रमबाट मुक्त गरेर उनिहरुलाई विद्यालय पठाउने वातावरण बनाउने उदेश्य राखिएको छ ।

Next Post

बर्दियाका चार पालिकामा विभिन्न कार्यक्रम गरेर ५७ औं बालदिवस मनाईयो

२०७८ भाद्र २९, मंगलवार २०:११
नेपालगञ्ज । बाँके युनेस्को क्लबले बर्दियाका चारवटा पालिकामा विभिन्न कार्यक्रम र प्रतियोगिताको आयोजना गरेर मंगलवार ५७ औं राष्टिय बालदिवस मनाएको छ । क्लबद्धारा प्लान नेपालको सहयोगमा सञ्चालन गरिएको बालविवाह, कम उमेरमा गर्ने विवाह र जबरजस्ती गर्ने विवाह रोकथाम परियोजना अन्तर्गत बर्दियाको गुलरिया, बासगढी, राजापुर नगरपालिका र बढैयाताल गाउँपालिकामा निबन्ध, वक्तत्व […]

सम्बन्धित समाचार