राजापुर भन्सार कार्यालय बर्दियामा बार्षिक लक्ष्य भन्दा बढी राजस्व असुल

अबको बार्षिक लक्ष्य २ करोड १० लाख

  ।   २०७८ श्रावण १, शुक्रबार १८:२२

  • प्रेम विश्वकर्मा, गुलरिया ।

राजापुर भन्सार कार्यालय बर्दियाले आर्थिक बर्ष २०७७-०७८ मा बार्षिक लक्ष्य भन्दा बढी राजस्व असुली गर्न सफल भएको छ । २ करोड ३६ लाख ८१ हजार रुपैंया राजस्वको बार्षिक लक्ष्य रहेकोमा २ करोड ३९ लाख ७२ हजार रुपैंया राजस्व असुली भएको हो ।

यो राजस्व मुद्दा, अवैध माल, समानहरुको लिलामी विक्रीबाट उठेको कार्यालयका निमित्त भन्सार अधिकृत चक्र बहादुर सोनीले बताउनुभयो । उहाँका अनुसार आर्थिक बर्ष २०७६-०७७ को बार्षिक लक्ष्य ३ करोड ४२ लाख रहेकोमा असुली भने १ करोड ७८ लाख ८७ हजार रुपैंया मात्र देखिएको छ ।

आजदेखी शुरु भएको नयाँ आर्थिक बर्ष २०७८-०७९ को बार्षिक राजस्व लक्ष्य भने २ करोड १० लाख रहेको निमित्त भन्सार अधिकृत चक्र बहादुर सोनीको भनाई छ । बर्दियामा अहिले गुलरिया र राजापुर छोटी भन्सार कार्यालय मात्र संञ्चालनमा रहेका छन ।

कोभिड–१९ का कारण ताराताल छोटी भन्सार कार्यालय भने बन्द गरिएको छ ।

निमित्त भन्सार अधिकृत चक्र बहादुर सोनीले जनशक्तिको अभाव, भौगोलिक परिस्थिती लगायतका कारणले अपेक्षाकृत रुपमा काम गर्न नसकिएको बताउनुभयो । उहाँका अनुसार २२ जना कर्मचारीको दरवन्दी रहेको भन्सार कार्यालयमा अहिले ७ जना मात्रै कार्यरत छन ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

सर्वसाधारणद्वारा कोरोना तेस्रो लहरको बेवास्ता

२०७८ श्रावण १, शुक्रबार १८:२२
संवाददाता, नेपालगन्ज । कोहलपुर नगरपालिका–१४ हवल्दारपुरका भद्रबहादुर राना रुपैडिहाबाट सामान किनेर फर्कँदै हुनुहुन्थ्यो । उहाँले ५ किलो प्याज, २ वटा चिसो पेय ड्यू, ५ किलो चिनी र आधा किलो जिरा बोक्नुभएको थियो । ड्यू देखाउँदै उहाँले भन्नुभयोे, ‘भारतमा एक सय १९ रुपैयाँ पर्छ । नेपालमा यसको मूल्य १ सय ९३ छ […]