कोरोना सङ्क्रमणको उच्च जोखिममा रहेका जिल्लाहरूमा कडाइ गर्ने तयारी

  ।   २०७७ आश्विन २८, बुधबार ११:४३

काठमाडौं । सरकारले काठमाडौं उपत्यकालगायत संक्रमणको उच्च जोखिममा रहेका जिल्लाहरूमा कडाइ गर्ने तयारी गरेको छ ।

स्वास्थ्य मन्त्रालयलगायत सरकारकै निकायहरूले काठमाडौं उपत्यकामा जोखिम बढेको भन्दै लकडाउनकै विकल्प अँगाल्न सुझाव दिएका थिए । कोरोना क्राइसिस म्यानेजमेन्ट सेन्टर (सीसीएमसी) ले जिल्ला कोरोना संकट व्यवस्थापन केन्द्र (डीसीसीएमसी) ले नै आवश्यक निर्णय लिन सक्नेगरी प्रस्ताव तयार पारी स्वीकृत गराएको प्रधानमन्त्री कार्यालयका सचिव महेन्द्र गुरागाईंले जानकारी दिनुभयो ।

“सोमबारको मन्त्रिपरिषद् बैठकले केही निर्णय गरेको छ । त्यो बाहिर आइसकेको छैन । प्रवक्ताले सम्भवतः आज सार्वजनिक गर्नुहुन्छ,” उहाँले भन्नुभयो, “सङ्क्रमणको जोखिम उच्च भएको ठाउँमा जिल्लाको डीसीसीएमसीमा स्थितिको विश्लेषण गरेर आवश्यक काम गर्ने सरकारको तयारी छ । भाषा फरक हुनसक्छ, मन्त्रिपरिषद् बैठकले यसबारे निर्णय गरेको छ ।”

तलबाट आएका सुझावलाई मध्यनजर गरेर सरकारले आजभोलि नै अथवा कात्तिक १ गतेबाट लागु गर्न सक्ने उहाँले बताउनुभयो । बाह्रखरी

 

-फाइल तस्बिर

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

विश्वकप छनोटमा अर्जेन्टिनाको लगातार दोस्रो जित

२०७७ आश्विन २८, बुधबार ११:४३
एजेन्सी । फिफा विश्वकप २०२२ अन्तर्गत दक्षिण अमेरिकी छनोटमा अर्जेन्टिनाले लगातार दोस्रो खेलमा जित हात पारेको छ। अर्जेन्टिनाले दोस्रो खेलमा जित हात पार्ने क्रममा बुधबार विहान बोलिभियालाई २–१ गोलले पराजित गर्‍यो। अर्जेन्टिनाले खेलमा पछि परेको अवस्था उल्टाउँदै जित निकाल्न सफल भएको हो। खेलको २४ मिनेटमा घरेलु टिम बोलिभियाले खेलमा अग्रता […]