भेरी अस्पतालमा स्वास्थ्यकर्मीको लापरवाही देखिएको निश्कर्ष

  ।   २०७८ भाद्र २८, सोमबार १६:३३

नेपालगञ्ज । भेरी अस्पतालमा गएको भदौ ९ गते भएको घटनामा स्वास्थ्यकर्मीको लापरवाही देखिएको छानविन समितिले निश्कर्ष निकालेको छ । त्यहीअनुसारको प्रतिवेदन समितिले बाँकेका प्रमुख जिल्ला अधिकारी शिवराम गेलाललाई बुझाएको छ ।

अस्पतालमा सुत्केरी भएकी बाँके सिमलघारीकी चन्द्रा विकको शिशुको मृत्यु भएपछि अस्पतालमा तनाव भएको थियो । शव बुझेर अन्तिम संस्कार गर्नेक्रममा मृतक शिशुको दुवै हातमा दुई आमाको टयाग लागेको देखिएको थियो ।

एउटा हातमा चन्द्रा र अर्को हातमा गीता थारुको ट्याग देखिएपछि उनीहरुले शव भेरीमै फर्काएर आन्दोलन सुरु गरेका थिए । त्यसपछि घटनाबारे छानविन गर्न समिति बनाउने, शिशुको डिएनए परीक्षण गर्नेलगायतका बिषयमा सहमति भएपछि पीडितका आफन्तहरुले आन्दोलन रोकेका थिए ।

छानविन समितिले स्वास्थ्यकर्मीले लापरवाही गरेको निष्कर्षसहितको प्रतिवेदन प्रमुख जिल्ला अधिकारी गेलाललाई बुझाउँदै यस्ता गल्ती नदोहोर्याउन अस्पताल प्रशासन तथा स्वास्थ्यकर्मीलाई सचेत बनाएको छ । एनआइसीयूमा एउटा बिरामी बच्चाका साथ एउटा स्वास्थ्यकर्मी खटाउन पनि निर्देशन दिएको छ ।

समितिले बिरामीलाई गर्नुपर्ने व्यवहार समेत स्वास्थ्यकर्मीबाट हुन नसकेको भन्दै त्यसलाई सुधार्न पनि भनेको समितिका सदस्य बसन्त गौतमले जानकारी दिनुभयो । बालरोग बिशेषज्ञ डा रोमा बोराको नेतृत्वमा छानविन समितिले दुई हप्ता लगाएर प्रतिवेदन बुझाएको हो । सदरलाइन

Next Post

थप १ हजार ४ सय ८६ जनामा कोरोना पुष्टि, अहिलेसम्म ५२ लाखले लगाए पूर्ण मात्रा खोप

२०७८ भाद्र २८, सोमबार १६:३३
काठमाण्डौ । पछिल्लो २४ घण्टामा देशभर एक हजार चार सय ८६ जनामा कोरोना भाइरसको सङ्क्रमण पुष्टि भएको छ । पीसीआर र एन्टिजेन गरी १६ हजार पाँच सय ३९ वटा नमुना परीक्षण गर्दा एक हजार चार सय ८६ जनामा सङ्क्रमण पुष्टि भएको स्वास्थ्य तथा जनसङ्ख्या मन्त्रालयले जनाएको छ । आज परीक्षण […]