कम्बोडियामा सबै नागरिकलाई कोरोना विरुद्धको खोप निःशुल्क दिइने

  ।   २०७७ मंसिर २३, मंगलवार ०७:२६
प्रतिकात्मक तस्बिर

काठमाण्डौ । कम्बोडियाका सबै नागरिकलाई कोरोना भाइरसविरुद्धको खोप निःशुल्क दिइने भएको छ । प्रधानमन्त्री हुन सेनले सबै नागरिकलाई कुनै शुल्क नलिइ कोरोना विरुद्धको खोप प्रदान गरिने जानकारी गराउनुभएको हो ।

उहाँले निःशुल्क खोप प्रदान गर्नेगरी सरोकारवालासँग परामर्श गर्न पनि निर्देशन दिनुभएको छ । त्यसैगरी अर्थमन्त्रीलाई पनि उहाँले सबै नागरिकलाई निःशुल्क खोप लगाउनका लागि बजेटको व्यवस्था गर्न निर्देशन दिनुभएको छ । पहिलो चरणमा उच्च जोखिममा रहेका नागरिकलाई लगाउने गरी १० लाख खोप ल्याउने योजना बनाइएको उहाँको भनाइ छ ।

एक जनालाई दुई पटक लगाउनु पर्ने भएकाले दश लाख खोपले झण्डै पाँच लाख मानिसलाई हुने पनि उहाँले बताउनुभयो । दोस्रो चरणमा २० देखि ३० लाख खोप ल्याएर लगाउने योजना सरकारले बनाएको प्रधानमन्त्री हुन सेनको भनाइ छ ।

दक्षिण एसियाली देश कम्बोडियामा अहिलेसम्म ३४८ जनामा मात्रै कोरोना भाइरसको सङ्क्रमण देखिएको छ । अघिल्लो बर्षको जनवरीदेखि अहिलेसम्म कम्बोडियामा कोरोनाका कारण कसैको पनि ज्यान गएको पुष्टि भएको छैन । उज्यालो अनलाइन

Next Post

Jaijaikaar...... (जयजयकार......) | Nepali Christmas Song | 2020

२०७७ मंसिर २३, मंगलवार ०७:२६
Jaijaikaar…… (जयजयकार……) Vocal: Kathrine Amy Basel Music/ Arrange/ Mix-Master: Vikas Basel Choir: Nilu & Sandeepa Choreography: Pratima Bashayal/ Chandra Prakash Chaudhary Editing: Raj Kumar Chaudhary Dancers: Karuna, Sandeepa, Nisha, Shraddha, Anumika, Anjila, Priskila, Salomi, Ruth