इटालीमा कोरोनाबाट अति प्रभावित क्षेत्र कोडोग्नोमा ७ महिनापछि विद्यालय खुले

  ।   २०७७ भाद्र ३०, मंगलवार ०६:५५

एजेन्सी । इटालीमा कोभिड १९ अर्थात् कोरोना भाइरस अति प्रभावित भएका क्षेत्रहरुमा ७ महिनापछि विद्यालय खुलेका छन् ।

देशको कोडोग्नो क्षेत्रका बालबालिकाहरु गएको फ्रेबुअरी २१ देखि विद्यालय जान नपाएकोमा सेप्टेम्बर १४ अर्थात् सोमबारदेखि विद्यालय गएका हुन् । कोडोग्नो इटालीको कोरोना भाइरसबाट अति चपेटामा परेको क्षेत्रमध्ये एक हो ।

देशको उत्तरी क्षेत्रमा पर्ने कोडोग्नोमा महामारी उत्कर्षमा पुगेको थियो । इटालीमा दुई महिनासम्म कडा लकडाउन लागू गर्दा झण्डै ८० लाख बालबालिका प्रभावित भएका थिए । कोरोनाका कारण बालबालिकाहरुले अभिभावक र आफन्त गुमाएका छन् ।

विद्यालय खुल्नु लकडाउन भन्दा अगाडिको अवस्थामा फर्कन निक्कै महत्वपूर्ण कदम भएको अभिभावक र शिक्षामा सरोकार राख्नेहरुले प्रतिक्रिया दिएका खबरमा उल्लेख छ । बालबालिकाको मात्रै नभएर देशको भविष्यका लागि पनि विद्यालय खुल्नु महत्वपूर्ण भएको स्थानीय विद्यालयका प्राचार्य सेसिलिया कुगिनीले बताउनुभयो ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

काठमाण्डौ उपत्यकामा कोरोना सङ्क्रमितको सङ्ख्या १२ हजार नाघ्यो

२०७७ भाद्र ३०, मंगलवार ०६:५५
काठमाण्डौ । काठमाण्डौ उपत्यकामा कोरोना भाइरस सङ्क्रमितको सङ्ख्या १२ हजार पुगेको छ । स्वास्थ्य तथा जनसङ्ख्या मन्त्रालयका सह(प्रवक्ता डाक्टर समिरकुमार अधिकारीले काठमाण्डौ उपत्यकामा अहिलेसम्म १२ हजार दुई सय ४८ जनामा सङ्क्रमण देखिएको बताउनुभयो । तीमध्ये १० हजार सङ्क्रमित काठमाण्डौ जिल्लाका मात्रै रहेका छन । काठमाण्डौमा महिला तीन हजार ३०२ र […]