१२ वर्षदेखि माथिकालाई लगाउन मिल्ने एक करोड कोभिड खोप खरिद गर्ने सरकारको निर्णय

  ।   २०७८ कार्तिक २३, मंगलवार ०७:४५

काठमाण्डौ । सरकारले १२ वर्षदेखि माथिका व्यक्तिलाई समेत लगाउन मिल्ने एक करोड खोप खरिद गर्ने निर्णय गरेको छ ।

हिजो बसेको मन्त्रिपरिषद् बैठकले एक करोड मात्रा खोप खरिद गर्ने निर्णय गरेको हो ।

स्वास्थ्य तथा जनसङ्ख्यामन्त्री विरोध खतिवडाले एक करोड खोप खरिदका लागि यसअघि नै सुनिश्चित भइसकेको बताउनुभयो । उहाँले खोप खरिदका लागि मन्त्रिपरिषदबाट पास गर्नुपर्ने भएकाले मन्त्रिपरिषद् बैठकले खोप खरिद गर्ने निर्णय गरेको जानकारी दिनुभयो ।

स्वास्थ्यमन्त्री खतिवडाले ६० लाख फाइजर खोप र ४० लाख मोर्डना खोप खरिदका लागि मन्त्रिपरिषद्ले निर्णय गरेको बताउनुभयो ।

सरकारले खोप खरिदका लागि रकमसमेत भुक्तानी गरिसकेको छ । मोर्डना र फाइजर खोप १२ वर्षदेखि माथिकालाई लगाउन सकिन्छ । कोभिडविरुद्धको खोप फाइजर तथा मोर्डना खोप भण्डारण गर्न मिल्ने फ्रिज यसअघि नै नेपाल आइसकेको छ ।

कोभ्याक्स सुविधाअन्तर्गत उपलब्ध फ्रिज युनिसेफमार्फत नेपाल आएको हो । यो फ्रिजमा माइनस ८० डिग्री सेल्सियस तापक्रमसम्मका खोप भण्डारण गर्न सकिन्छ । फाइजर खोप माइनस ७० डिग्री सेल्सियस तापक्रममा भण्डारण गर्नुपर्ने हुन्छ ।

सरकारले आउँदो चैतभित्र सबै नागरिकलाई कोरोनाविरुद्धको खोप लगाइसक्ने लक्ष्य लिएको छ ।

Next Post

बेलारुसले पठाएका आप्रवासीलाई पोल्यान्डले प्रवेशमा रोक लगायो, सयौँ जना जङ्गलमै अलपत्र

२०७८ कार्तिक २३, मंगलवार ०७:४५
काठमाण्डौ । पोल्यान्डले बेलारुसको पूर्वी सीमाबाट आफ्नो देश प्रवेश गर्न खोज्ने सयौँ आप्रवासीलाई प्रवेश दिन अस्वीकार गरेको छ । भिडियो फुटेजमा महिला र बालबालिकासहितका सयौँ आप्रवासीले काँडेतार भत्काउँदै पोल्यान्ड प्रवेशको प्रयास गरिरहेको देखिएको छ । तर पोल्यान्डले भने उनीहरुलाई रोक्न थप १२ हजार सुरक्षाकर्मी सीमा क्षेत्रमा तैनाथ गरेको बीबीसीले जनाएको […]