प्यालेस्टाइनका दुई लाख जनालाई स्वास्थ्य सहायता आवश्यक छ : डब्ल्यूएचओ

  ।   २०७८ जेष्ठ २०, बिहीबार ०७:१६
unn.prixa.net

काठमाण्डाै | विश्व स्वास्थ्य सङ्गठन (डब्ल्यूएचओ)ले प्यालेस्टाइनका दुई लाख जनालाई स्वास्थ्य सहायता आवश्यक रहेको जनाएको छ । इजरायल र प्यालेस्टाइनबीच गाजा क्षेत्रमा ११ दिनसम्म चलेको सङ्घर्षका कारण समस्यामा परेका त्यहाँका दुई लाख जनालाई स्वास्थ्य सामग्रीको आवश्यकता रहेको डब्ल्यूएचओले जनाएको हो  ।

युद्धका कारण धेरै विस्थापित भएकाले मानवीय सङ्कटको जोखिम बढेको पनि डब्ल्यूएचओले चेतावनी दिएको छ । डब्ल्यूएचओका अनुसार युद्धका कारण ७७ हजार जनाभन्दा धेरै मानिस विस्थापित भएका छन् भने ३० भन्दा धेरै स्वास्थ्य संस्थामा क्षति पुगेको छ । यस्तै, युद्धग्रस्त क्षेत्र गाजा संयुक्त राष्ट्रसङ्घ र रेड क्रस सोसाइटीका पदाधिकारीले निरीक्षण गरेका छन् ।

११ दिनसम्मको युद्धका कारण गाजा क्षेत्रका धेरै घर र विद्यालयसँगै अस्पतालहरू भत्किएका छन् । युद्धमा ६६ बालबालिकासहित २५४ जना प्यालेस्टाइनीको ज्यान गएको गाजा क्षेत्रका स्वास्थ्य अधिकारीले बताएका छन् । इजरायलतर्फ भने दुई बालबालिकासहित १२ जनाको ज्यान गएको थियाे।

 

-UjyaaloOnline

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

एमाले विवाद : दुवै पक्षले बोलाए बैठक

२०७८ जेष्ठ २०, बिहीबार ०७:१६
काठमाण्डौ | नेकपा एमालेको दुवै समूहले आज बैठक बोलाएको छ । संस्थापन पक्षले स्थायी कमिटी र खनाल-नेपाल समूहले केन्द्रीय कमिटी बैठक आह्वान गरेका हुन् । हिजो दिउँसो ४ बजेका लागि बोलाइएको संस्थापन पक्षको स्थायी कमिटी बैठक आजसम्मका लागि स्थगित गरिएको हो । बैठक आज दिउँसो ४ बजे प्रधानमन्त्री निवास बालुवाटारमा […]